Harjumaa teatripreemia pälvis Estonia Rahvusooperi tšellorühma kontsertmeister Mart Laas

Harjumaa teatripreemia pälvis Estonia Rahvusooperi tšellorühma kontsertmeister Mart Laas

7. aprillil tähistati Rahvusooperis Estonia Harjumaa teatripäeva, mille raames andsid Harju Maavalitsus ning Harjumaa Omavalitsuste Liit koostöös Rahvusooper Estoniaga traditsiooniliselt üle Harjumaa teatripreemia. Tänavu pälvis 1300 euro suuruse preemia Estonia rahvusooperi tšellorühma kontsertmeister Mart Laas.

Tänavune Harjumaa teatripreemia laureaat töötab Rahvusooperis aastast 1995. Lisaks kontsertmeistri tööle astub ta üles ka soolotšellistina. Ta on panustanud tšellistide ja teiste keelpillirühmade uue põlvkonna koolitamisesse ja arengusse. Kõigele lisaks on ta aktiivne ka väljaspool tavapärast teatritööd: tšelloõpetaja Muusikakeskkoolis ja on mänginud teatri kammerorkestris.

Eelmisel aastal pälvis Harjumaa teatripreemia dirigent Jüri Alperten.

Varasemalt on Harjumaa teatripreemia pälvinud teenekad Rahvusooper Estonia solistid Helgi Sallo, Teo Maiste, Mati Kõrts, Nadia Kurem, Riina Airenne, Ivo Kuusk, Jassi Zahharov, Väino Puura, Heli Veskus, Rauno Elp, Priit Volmer, Helen Lokuta, Mart Madiste, René Soom, Janne Ševtšenko, lisaks kauaaegne balletimeister Tiit Härm ja ooperilavastaja Aarne Mikk.

Harju maakonna teatripreemiat antakse välja juba 1994. aastast.

Traditsiooniliselt on sel õhtul harjumaalaste päralt üks rahvusooperi tippetendusi. Eile õhtul oli selleks Richard Wagneri ooper „Tannhäuser“.

Kontaktid

Harjumaa Omavalitsuste Liit

Sirge tn 2, 10618 Tallinn
Tel: 615 0352
E-post: info@hol.ee
reg nr 80195199

vaata asukohakaarti siit

http://www.hol.ee/see-ju-harju-harjumaa-turismi-logo