23. novembril toimus Harjumaa Aasta tegijate tunnustamine

 Aasta tegija tiitliga tunnustatakse Harjumaal aasta sädeinimest, aasta kodanikuühendust, aasta väikeettevõtet, aasta ettevõtet, aasta toetajat ja aasta tegu.

Aasta sädeinimene 2017 Harjumaal on Kaisa Linno, Kuusalu vallast Kolgaküla seltsi eestvedaja ja Kolgaküla Rahvamaja juht.

Aasta kodanikuühendus 2017 Harjumaal on MTÜ Lootuse Küla Kernu/Saue vallast.

Aasta väikeettevõte 2017 Harjumaal on Alleks Ehitus OÜ Raasiku vallast.

Aasta ettevõte 2017 Harjumaal on Ensto Ensek AS Keila linnast.

Aasta toetaja 2017 Harjumaal on ettevõtja Indrek Migur Keila/Lääne-Harju vallast, kes juba kümme aastat on vedanud ja rahaliselt toetanud kalurite päeva läbiviimist Lohusalus.

Aasta tegu 2017 Harjumaal on Nissi/Saue vallas asuva Eesti mootorispordi muuseumi Momu arendamine.

Aasta tegija tiitlit on Harjumaal välja antud alates aastast 2003. Esimesed tiitlid anti välja sädeinimese kategoorias ja selle tunnustamise initsieerijaks oli tookord Kodukant Harjumaa. “Sädeinimese tiitel on üks mõnus koorem kanda – tänuga, mõnuga, rõõmuga. Märka ja sind märgatakse, tunnusta ja sind tunnustatakse - nii võib öelda kõigi Harjumaa sädeinimeste kohta!” ütleb Anneli Kana, Harjumaa sädeinimene 2016, MTÜ Metsanurme tegevjuht ning Kodukant Harjumaa juhatuse esinaine.

Kõige värskem tunnustatavate kategooria on aasta väikeettevõte, mida antakse Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse (HEAK) algatusel välja aastast 2014.

Harjumaa aasta tegija on konkurss, mille raames Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus, Harju Maavalitsus, Harjumaa Omavalitsuste Liit ja Kodukant Harjumaa tunnustavad silmapaistvaid tegusid Harjumaal ning inimesi, kodanikuühendusi ja ettevõtteid, kes on panustanud maakonna arengusse. 2017. aastal toetasid konkursi läbiviimist veel Saku vallavalitsus, Kultuurkapital, Kodanikuühiskonna Sihtkapital ja Euroopa Regionaalarengu Fond.

 

Kontaktid

Harjumaa Omavalitsuste Liit

Sirge tn 2, 10618 Tallinn
Tel: 615 0352
E-post: info@hol.ee
reg nr 80195199

vaata asukohakaarti siit

http://www.hol.ee/see-ju-harju-harjumaa-turismi-logo