Harjumaa "Turvaline kool 2016" on Loo Keskkool

Harjumaa

Sel aastal osales projektis kokku 8 kooli, kelleks lisaks Loo Keskkoolile olid veel Keila Kool, Maardu Gümnaasium, Kajamaa Kool, Turba Kool, Nissi Põhikool, Vasalemma Põhikool ning Muraste Kool.
Viie aasta jooksul on konkursil osalenud 24  erinevat Harjumaa kooli. Koolidel on lubatud osaleda ka mitmel aastal, mis annab korraldajatele ja ka koolile endale võimaluse hinnata arenguid. 

Projekti eesmärkideks on eelkõige tähtsustada turvalise kooli teemat ning välja selgitada ja tunnustada aktiivselt turvalisusega tegelevaid koole Harjumaal. See on ka suurepärane võimalus kaardistada kooli riskid ja hea abivahend kooli turvakavade ja kriisimappide koostamisel. Projekti raames täidavad koolide töörühmad enesekontrolli küsimustikud, viivad läbi küsitluse lastevanemate seas ning neid külastab ka „Turvaline kool” komisjon.

Igal aastal tõstetakse esile ühte kooli, kes saab endale seinaplaadi „Turvaline kool” ning rändkarika. Kõikide koolide esindajad on kutsutud tunnustusüritusele ja koolitusseminarile.

2012. aastal alustatud pilootprojekti eesmärgiks on aidata ja toetada koole turvalisuse laiapõhjalisel enesehindamisel pakkudes selleks Maailma Terviseorganisatsiooni praktikale toetuvat hindamistööriista ning nõustamist ja sisendit arengukavadesse.

Harju Maavalitsuse tänab oma koostööpartnereid: Politsei- ja Piirivalveameti Põhja prefektuur, Maanteeamet, Operation Lifesaver Estonia, Eesti Tervisedenduse Ühing, Päästeameti Põhja päästekeskus ja Harjumaa Omavalitsuste Liit.

Tegevuste elluviimist toetatakse Harjumaa Omavalitsuste Liidu, Haridus- ja Teadusministeeriumi, Operation Lifesaver Estonia ja „Rahvastiku tervise arengukava 2009-2020“ vahenditest

Tunnustatud koolid:

Turvaline kool 2012 – Kuusalu Keskkool

Turvaline kool 2013 – Ääsmäe Põhikool

Turvaline kool 2014 – Laulasmaa Kool

Turvaline kool 2015 – Saue Gümnaasium

Lisainfo:                                                                      
Nele Kunder
Sotsiaal- ja tervishoiutalituse juhataja
Haridus- ja sotsiaalosakond
Harju Maavalitsus
6118 547
nele.kunder@harju.maavalitsus.ee

Teate edastas:
Jane Gridassov
Avalike suhete nõunik
Harju MaavalitsusRoosikrantsi 12/15077 Tallinn
611 8770/ 5866 8478
jane.gridassov@harju.maavalitsus.ee

Kontaktid

Harjumaa Omavalitsuste Liit

Sirge tn 2, 10618 Tallinn
Tel: 615 0352
E-post: info@hol.ee
reg nr 80195199

vaata asukohakaarti siit

http://www.hol.ee/see-ju-harju-harjumaa-turismi-logo