Eri Klas juhatab esimest korda Harjumaa laulu- ja tantsupeol

 Harjumaa laulu- ja tantsupeo „Ajamustrid“  viimane eelproov toimub 21.aprillil kell 14.00 Loo Keskkoolis. Orkestreid juhatab Eri Klas,  kes on Harjumaa esimene aukodanik.

1.juunil Keila lauluväljakul toimuva Harjumaa laulu- ja tantsupeo motoks on „Ajamustrid“.  Eesti ajaloo erinevate perioodide loominguga tähistavad maakonna rahvakultuuri kollektiivid 120. aasta möödumist esimesest maakonna laulupeost.

Käesoleva aasta maakonna tippsündmusele registreerus kõigi aegade rekordarv rahvakultuuri harrastajaid -  6300 lauljat, tantsijat ja pillimeest  319 kollektiivist. Erinevates orkestrites astub lavale kokku 499 pillimeest. Esindatud on ka käsitöömeistrid.

Eri Klas dirigeerib maakonna sümfooniaorkestrit esimest korda ja  kahte teost.  Eugen Kapi balletist "Kalevipoeg"  kõlavad „Karjala Soome tants“ ja „Mõõkade tagumine“.

Eri Klasi kõrval astuvad dirigendipulti  Hando Põldmäe - 10. tegutsemisaastat tähistanud Harjumaa Keelpilliorkesteri ja Harjumaa Noorte Sümfooniaorkesteri  peadirigent ,

Harry Illak - 15. aastase Harjumaa Noorte Puhkpilliorkesteri peadirigent ja Juta Helilaid ning Angelika Kadarik - teist aastat tegutseva Harjumaa Noorte Rahvamuusikaorkestri dirigendid.

 

Harjumaa laulu-ja tantsupeol "Ajamustrid" kõlab ka uhiuus Eesti looming. "Targa rehealune"  sümfooniaorkestrile rahvamuusika ainetel on heliloojalt  Ott Kask ja Mart Jürisalu teos „Tilut, Joosi üle mäe“ ning orkestriseade Juhan Trumpp´i laulule „Hoolimise laul“. Hoolimine on üheks läbivaks teemaks kogu peo kavas.

 

Pidu 1.juunil, lastekaitse päeval koos mängulinnakuga kõige väiksematele ja Keila linna laadaga on tasuta nii osalejatele kui publikule.

Ootame kõigi eestimaalaste  ja eriti harjumaalaste osalemist meie ühise maakonna „Ajamustrite“ kudumises!

 

Täpsem info:

 

Ruth Jürisalu

Harjumaa Omavalitsuste Liit

kultuurinõunik

gsm: 5087808

e-mail: ruth@hol.ee

 

Karmel Eikner

Harjumaa laulu-ja tantsupeo

pressiesindaja

gsm: 5043080

e-mail: karmel.eikner@mast.ee

Kontaktid

Harjumaa Omavalitsuste Liit

Sirge tn 2, 10618 Tallinn
Tel: 615 0352
E-post: info@hol.ee
reg nr 80195199

vaata asukohakaarti siit

http://www.hol.ee/see-ju-harju-harjumaa-turismi-logo