Harjumaa aasta tegijad 2011

Harjumaa aasta tegijad 2011

Viies kategoorias selgitati välja kolm parimat ja nende seast kategooria võitja. Uuendusena algatati sel aastal traditsioon – kõik võitjad said rändauhinna karika näol.

  • Aasta Kodanikeühendus: MTÜ Kehra Raudteejaam

MTÜ Kehra Raudteejaam on aktiivselt tegelenud Kehra endise raudteejaama hoone renoveerimisega läbi erinevate projektide. Kuigi hoone pole veel planeeritud mahus korda tehtud, on selles majas korraldatud piirkonna elanikele mitmeid huvitavaid üritusi nagu kino, teatrietendused, näitused, ka ajalookonverentsid. Eestvedaja Anne Oruaas.

Veel kandideerisid: Kiili Naisselts, eestvedaja Andra Perv; EELK Kose Püha Nikolause Kogudus, eestvedaja Mare Palgi.

  • Harjumaa Aasta Sädeinimene: Heli Sepp

Heli Sepp on Patikalt pärit, aga aastaid Kosel tegutsenud muusikaõpetaja, kultuuri- ja koorijuht, kes lisaks kooli- ja kooritegevusele korraldab juba aastaid Kosel suvist muusikaliste suurvormide produtseerimist, milles osalevad kohalikud lapsed ja noored. Heli korraldab ka laste-, noorte ja täiskasvanute õppe- ja kontsertreise reise ning on aktiivne mujalgi. Vaatamata suurele koormusele ja tihedale graafikule, ei loe kunagi Heli silmist välja minnalaskmist või väsimust.

Veel kandideerisid: Aruküla huvialakeskuse Pääsulind õpetaja Juhan Trump ning Evelin Povel-Puusepp.

  • Harjumaa Aasta Ettevõtja: AS Aegviidu Puit

AS Aegviidu Puit on alates 2008 aastast suutnud säilitada kõik töökohad, on alustanud tootmistegevuse laiendamist, investeerinud tootmistegevuse moderniseerimisse üsna palju, on seni suutnud eksportida oma toodangust ca 20%, tootmistegevus on keskkonnasõbralik. Meeleldi teeb koostööd kogukonna ja kohalike mittetulundusühingutega. Ettevõtte juhi Tõnu Ehrpaisi sõnul jätkub see ka edaspidi.

Veel kandideerisid: AS DBT, OÜ Nurga Talu Puukool.

  • Harjumaa Aasta Toetaja: MTÜ Heategevusfond Uus Laine

Heategevusfond on asutatud kohalike ettevõtjate poolt, eesmärgiga toetada Paldiski linnaelanikele suunatud sotsiaal-, haridus-, kultuuri- ja spordiettevõtmisi. Lisaks korraldatakse ise heategevuslikke üritusi ja tehakse kampaaniaid. Läbi erinevate projektide on toetatud muuhulgas Paldiski Gümnaasiumi, lasteaeda Naerulind ning ka talgupäeva ja õpilasmaleva korraldamist.

Veel kandideerisid: Mait Tänavsuu ja AS VOPAK E.O.S

  • Harjumaa Aasta Tegu: Vaikuse laste rahupaiga avamine Padisel

Sellise memoriaali avamisega on näidatud üles erakordset empaatiat perekondade suhtes, kes tihtipeale jäävad oma murega üksinda. Tegemist on siira, südamliku teoga, millega püütakse toeks olla vastsündinud lapse kaotanud peredele. Ühtlasi on Eesti mastaabis tegu ka täiesti uuendusliku ettevõtmisega. See tunnustus on tänuks vabatahtlikele, kes sellise üsna utoopilisena näiva idee teoks tegid.

Veel kandideerisid: Ida-Harjumaa Noortekonverentsi korraldamine, Aegviidu madalseikluspargi avamine, Padise bensiinijaama valmimine.

Harjumaa teenetemärgi pälvisid tänavu

 

Tallinna Sadama juhatuse liige ning Harjumaa Spordiliidu juhatuse esimees Allan Kiil, Harjumaa Muuseumi direktor Riine Kallas ja Kuriteoennetuse Sihtasutuse juhataja,

Harju maakonna alaealiste komisjoni esimees Jaano Rässa.

Kontaktid

Harjumaa Omavalitsuste Liit

Sirge tn 2, 10618 Tallinn
Tel: 615 0352
E-post: info@hol.ee
reg nr 80195199

vaata asukohakaarti siit

http://www.hol.ee/see-ju-harju-harjumaa-turismi-logo