Harjumaa omavalitsused jagasid Kosovo kolleegidele oma keskkonnakogemusi

Mai keskpaigas külastasid Eestit pea paarkümmend Kosovo keskkonnaametnikku, kes tutvusid siinsete omavalitsuste keskkonnapraktikatega. Õppeviisidi fookuses oli Eesti linnade ja valdade praktilised kogemused jäätme- ja veemajandusvaldkonnas. Külalisteks olid peamiselt Kosovo omavalitsusjuhid ja keskkonnavaldkonnaga seotud ametnikud, kuid osalesid ka sealse Keskkonna- ja Planeerimisministeeriumi ning seal aktiivselt tegutseva ÜRO Elupaigaagentuuri (UN-Habitat) esindajad.

Visiit algas Riigikogu külastusega, parlamendipoolseteks võõrustajateks olid Riigikogu Keskkonnakomisjoni esimees Rainer Vakra ja komisjoni liige Annely Akkermann. Akkermann peab rahvusvahelist keskkonnakoostööd väga oluliseks ja rõhutas, keskkonnaprobleemid – reovee puhastamine ning loodusvarade nappus, ei tunne riigipiire. Samas on meetodid veekaitseks ja materjalide taaskasutamiseks universaalsed ning igas riigis jalgratta leiutamise asemel on mõistlik üksteise kogemustest teadmisi ammutada. Kolme külastuspäeva sisse mahtus veel näiteks Pääsküla prügila ja Rahumäe kompostimisväljaku, Laitse biopuhasti ning Valkla puhkeala külastamine. Võõrustavate omavalitsuste seas olid Tallinna linn ning Saue, Harku, Kuusalu, Kernu ja Keila vallad. Projekti ellukutsuja ja eksperdi Kadri Tillemanni sõnul tõdes ta mõni aasta tagasi Kosovo omavalitsusi nõustades, et seal tuntakse suurt huvi selle vastu, kuidas nendega mõnevõrra sarnases olukorras on keskkonnaprobleemidele praktilisi lahendusi leitud. Peale Eesti iseseivumist seisis ka Eesti linnade-valdade ees hulgaliselt keskkonnaalaseid väljakutseid ning tänaseks on kogunenud juba paras hulk kogemusi, mida kolleegidega jagada.

Külastus toimus sihtasutuse Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus (HEAK) poolt juhitava projekti „Säästva arengu edendamine Kosovos: Eesti omavalitsuste jäätmekäitlus- ja veemajanduspraktikate tutvustamine ja rakendamine“ raames, mida rahastab Eesti Välisministeerium arengu- ja humanitaarabi vahenditest.

Lisainfo ja kontakt:

Kadri Tillemann

HOLi juhatuse liige

+372 50 15 440

kadri.tillemann@keilavald.ee 

Harjumaa omavalitsused jagasid Kosovo kolleegidele oma keskkonnakogemusi

Kontaktid

Harjumaa Omavalitsuste Liit

Sirge tn 2, 10618 Tallinn
Tel: 615 0352
E-post: info@hol.ee
reg nr 80195199

vaata asukohakaarti siit

http://www.hol.ee/see-ju-harju-harjumaa-turismi-logo