Harjumaa Teatripreemia pälvib Jüri Alperten

“Estonia“ ja Harju maakonna koostööl on pikaajalised traditsioonid ning tunnustamist ja äramärkimist on leidnud paljud Rahvusooperi solistid ja loomingulised juhid.
Harjumaa teatripreemia laureaat rahvusooperi dirigent Jüri Alperten töötab Estonias alates 1985. aastast, peadirigent oli aastail 2002–2004. Alates 1993. aastast töötab Jüri Alperten ühtlasi Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia sümfooniaorkestri dirigeerimise õppejõuna. Ta on juhatanud mitmeid väljapaistvaid sümfooniaorkestreid. Jüri Alperten pälvib preemia viimaste aastate loomingulise aktiivsuse eest. Rahvusooper  Estonias on tema käe all lavale jõudnud ballettidest Raveli “Daphnis ja Chloë”, Bizet’-Štšedrini “Carmen”, Tšaikovski “Uinuv kaunitar” ja “Pähklipureja”, Prokofjevi “Romeo ja Julia”, Štšedrini “Anna Karenina”, Tiit Härmi “Kameeliadaam”, oopereist de Falla “Lühike elu” ja Weberi “Nõidkütt”. Alperten on ka muusikali “Mees La Manchast” muusikajuht.
Harju maakonna teatripreemiat antakse välja juba 1995. aastast vastavalt Rahvusooperi „Estonia“, Harjumaa Omavalitsuste Liidu ja Harju Maavalitsuse vahel sõlmitud koostöölepingule. Teatripreemia on varasematel aastatel pälvinud Rahvusooperi solistid Helgi Sallo, Teo Maiste, Ivo Kuusk, Mati Kõrts, Nadia Kurem, Riina Airenne, Jassi Zahharov, Väino Puura, Heli Veskus, Rauno Elp, René Soom, Priit Volmer, Janne Ševtšenko, Helen Lokuta  ja Mart Madiste,  kauaaegne balletimeister Tiit Härm ning ooperilavastaja Aarne Mikk.
Teatripreemia pidulik üleandmine toimub 4. aprillil Rahvusooperis „Estonia“. 
Harjumaa teatripäeval on harjumaalastel võimalik algusega kell 19.00 nautida Mitch Leigh’ muusikali „Mees La Manchast“.
 

Ruth Jürisalu
50 87 808

Kontaktid

Harjumaa Omavalitsuste Liit

Sirge tn 2, 10618 Tallinn
Tel: 615 0352
E-post: info@hol.ee
reg nr 80195199

vaata asukohakaarti siit

http://www.hol.ee/see-ju-harju-harjumaa-turismi-logo