Uudised

 • Tallinna ringraudtee eriplaneeringu lähteülesande koostamine

  25. mai 2020

  22. mail 2020 sõlmisime töövõtulepingu advokaadibürooga Sorainen AS, kes koostab Tallinna ringraudtee eriplaneeringu lähteülesande koos hinnakalkulatsiooni, rahastamisetappide, ajakava ja riigi eriplaneeringu algatamise taotluse eelnõuga. Lepingu täitmise tähtaeg on 25. september 2020. Töövõtja kaasab partneritena Tartu Ülikooli sotsiaalteaduslike rakendusuuringute keskuse (RAKE), kes aitab anda hinnangu vajaliku hinnakalkulatsiooni ja rahastamisetappide osas ja OÜ Entec Eesti, aitab anda hinnangu vajalike uuringute ja projekti tehnilise teostatavuse osas.

 • Raudtee elektrifitseerimine peab tooma kiirema reisirongiliikluse

  21. mai 2020

  Omavalitsuste koostööorganisatsioonid teevad ettepaneku raudtee elektrifitseerimisega samaaegselt teha raudteel ka vajalikud trassiõgvendused reisirongide kiiruse koheseks tõstmiseks kuni 160 km/h ning Tallinna-Tartu ja Tallinn-Narva ühenduses perspektiivi loomiseks kiirusele kuni 240 km/h.

 • Harjumaa Aasta Õpetaja nominendid galale „Eestimaa õpib ja tänab“ on valitud

  19. mai 2020

 • MKM töötas välja abipaketi turismisektorile

  15. aprill 2020

  Majandus- ja kommunikatsiooniministeerium on koostöös KredExi ja EASiga välja töötanud abipaketi turismisektori toetamiseks. Turismiettevõtjatel on võimalik saada laenukäendust soodsatel tingimustel KredExist, lisaks saavad väikese ja keskmise suurusega turismiettevõtjad ning turismiteenust pakkuvad mikroettevõtjad taotleda otsetoetust EASist.

 • Harjumaa Omavalitsuste Liidu korraldatavate ja rahastatavate ürituste ära jätmine või edasilükkamine

  13. märts 2020

  Terviseamet on andnud 09.03.2020 seisuga koroonaviiruse haiguse COVID-19 käitumisjuhises soovituse riskirühma kuuluvatel isikutel vältida avalikel ja suurüritustel osalemist. 12.03.2020 seisuga peab Harjumaa Omavalitsuste Liit lisaks Vabariigi Valitsuse ja Terviseameti soovitustele vajalikuks piirata Harjumaa Omavalitsuste Liidu korraldatavate või Harjumaa Omavalituste Liidu poolt täielikult rahastatavate ürituste toimumist.

 • Mati Kaal nimetati Harjumaa aukodanikuks

  16. jaanuar 2020

  Mati Kaal sai kaheteistkümnendaks Harjumaa aukodanikuks, kui Harjumaa Omavalitsuste Liidu juhatus otsustas 15. jaanuaril 2020 anda talle Harjumaa aukodaniku teenetemärgi. Aukodaniku teenetemärgiga tunnustatakse Mati Kaalu kui väljapaistvat ja kauaaegset loodusteadlast, loodushariduse ning looduskaitse edendajat.

 • Analüüs: Trammivõrgu arendamine Tallinnas ja ühendused naaberomavalitsustega on sotsiaalmajanduslikult tasuvad

  8. jaanuar 2020

  Eelmise aasta lõpus valminud analüüs näitab, et Harjumaal on sotsiaalmajanduslikult tasuv arendada nii trammiliine kui ka paremini kasutada olemasolevat raudteed, et Tallinna ja naabervaldade vahel saaks tulevikus kiiremalt, keskkonnasõbralikumalt ja mugavamalt liigelda.

Kontaktid

Harjumaa Omavalitsuste Liit

Sirge tn 2, 10618 Tallinn
Tel: 615 0352
E-post: info@hol.ee
reg nr 80195199

vaata asukohakaarti siit

http://www.hol.ee/see-ju-harju-harjumaa-turismi-logo
https://www.facebook.com/Harjumaa-Omavalitsuste-Liit-804690016376103/