Liikmed

Keila vald

Paldiski mnt 21, 76607 Keila linn
Telefon: 6780 665
Faks: 6781 433
Registrikood: 75025710
Kaugus Tallinnast: 25,4 km
Pindala: 178,97 km2
Alevikud: Karjaküla, Klooga, Keila-Joa.
Külad: Illurma, Keelva, Kersalu, Kloogaranna, Kulna, Käesalu, Laoküla, Laulasmaa, Lehola, Lohusalu, Maeru, Meremõisa, Nahkjala, Niitvälja, Ohtu, Põllküla, Tuulna, Tõmmiku, Valkse.
Saared: Krassi laid
Nagu mujalgi Eestimaal, nii ka Keila mail sai kohaliku omavalitsuse tekkimine võimalikuks pärast pärisorjuse kaotamist 1816. a. Esialgu oli vald Keila mõisa piires loodud seaduslik haldusüksus, millele laialdasemad õigused anti alles 1866.a.  vallaseadusega. Sel ajal oli Keila valla territooriumil 8 väikest mõisavalda. 1890.a. 28 detsembril andis talurahva komissarihärra välja kirja nr. 1493, mille kohaselt ühendati Käesalu, Ohtu, Klooga, Humala, Joa-Meremõisa-Laulasmaa, Keila ja Lehola vald koos Maeruga ühiseks vallaks nimega Keila. Kuigi aeg on valla piire mõningal määral muutnud, loeme me just 28. detsembrit 1890 Keila valla sünnipäevaks.
Keila vald asub Harju maakonna lääneosas. Tallinnast loodes Soome lahe rannikul. Valla keskus asub Keila linnas. Kaugus Tallinnast on 25,4, Saue linnast 7 km ja Paldiski linnast 22 km. Naabriteks on idas Harku ja Saue vald ning Keila linn, lõunas Kernu, Vasalemma ja Padise vallad, läänes Paldiski linn. Reljeef on ranniku piirkonnale iseloomulik. Vald piirneb idast Keila ja läänest Vasalemma jõega. Keila valla koosseisu kuuluvad 19 küla ja 3 alevikku. Vald  on seadnud  oma tegevuse eesmärgiks infrastruktuuri korrastamise, puhta looduse keskkonna loomise ja säilitamise, valla kultuuri- ja hariduselu edendamise. Igapäevase tööelu ja elukeskkonna loomisel üritatakse teha parim, mis on võimalik piiratud ressurssidega tingimustes. Valla juhtimisel lähtutakse tasakaalustatud arengu põhimõtetest, seades esiplaanile üldsuse huvid. Valla asendit väärtustab Tallinna lähedus, mis pakub nii elanikele töökohti kui võimaldab kultuurihuvide rahuldamist. Valla kaunisse rannaloodusse on ligikaudu kolm tuhat linnaperekonda rajanud suvekodud.
Riikliku tähtsusega  maavaradest leidub lubjakivi, kohaliku tähtsusega maavaradest turvast, kruusa ja liiva. Peamiseks ettevõtlusaladeks on puhkemajandus, põllumajandus, metsatööstus, kalapüük.
Keila vallas on Laulasmaa Kool (põhikool-lasteaed), Lehola Lasteaed-Algkool, Klooga Algkool, Klooga Lasteaed. Raamatukogud on Kloogal ja Leholas,  Lohusalus on raamatukogu laenutuspunkt. Raamatukogudes on avatud internetipunktid. Aktiivselt tegutseb kolmas sektor: Ohtu Külaselts, Keila valla Lastekaitse Selts, Invaühing ning pensionäride ühendused. Keila vallas, Karjakülas asub 35-kohaline Sotsiaalkeskus, milles tegutseb ka pensionäride  Päevakeskus. Keila vallal on käesoleval ajal sõprussidemed nelja Põhjamaade vallaga: Loppi vald Soomes, Vetlanda kommuun Rootsis, Lunneri kommuun Norras, Jaegerspris kommuun Taanis. Alates 1997 aastast on toimunud regulaarsed kohtumised sõprusvaldadega.
Keila vald paikneb suvitamiseks ja turismiks väga soodsal rannikualal. Valla territooriumil on väga kauneid paiku. Keila-Joa on tuntud juba ammust ajast oma kõrgeima ja ilusana joaga koos suursuguse pargi ja mõisakompleksiga, Treppoja, kus vesi voolab alla mööda paeastmeid,
Lohusalu sadam on aastaid kuulunud nende sadamate hulka, mille heakorrastatust ja keskkonnasõbralikkust on peetud sinilipu vääriliseks, Niitvälja Golfikeskus, kus asub rahvusvaheliselt tuntud golfirada. Atraktiivsed puhkealad asuvad valla merepiiril, kus on kaunid liivarannad  Keila-Joa, Meremõisa, Lohusalu, Laulasmaa ja Kloogarand.

Sündmustekalender

   detsember
2017
  
E
T
K
N
R
L
P
 
 
 

Kontaktid

Harjumaa Omavalitsuste
Liidu büroo asub:

Sirge tn 2, 10618 Tallinn
Tel: 615 0352
Faks: 615 0351
E-post: info@hol.ee
reg nr 80195199
km reg nr EE101356705

vaata asukohakaarti siit