Järgmine Harjumaa laulu- ja tantsupidu toimub Viimsis!

Täna, 23. mail allkirjastasid Harjumaa Omavalitsuste Liidu (HOL) juhatuse esimees Kaupo Rätsepp ja Viimsi vallavanem Alvar Ild Viimsi staadionil koostöökokkuleppe, millega kinnitatakse, et järgmine Harjumaa laulu- ja tantsupidu toimub 2018. aastal 2. juunil Haabneemes, Viimsi uuel staadionil. Meeleolu aitasid luua Püünsi kooli noored rahvatantsijad.

Kaupo Rätsepp, HOL juhatuse esimees: „Eestimaal on ikka lauldud ja tantsitud. Nii on ka maakondlik laulu- ja tantsupidu olnud Harjumaa üheks tähtsündmuseks“. Möödunud kordadel on suursündmus toimunud Keilas. Erinevalt üldlaulupeost maakondlikul laulu- ja tantsupäeval eelkonkurssi ei ole ehk seni on osalema pääsenud kõik soovijad. Osalejate arv on aastate jooksul aga kasvanud, seetõttu asusid HOL esindajad otsima avaramat toimumiskohta. Koostööettepanek tehti Viimsi vallale, kus möödunud aastal sai Haabneemes valmis uus avar staadion.

Viimsi vallavanem Alvar Ild avaldas lootust, et koostöö saab jätkuma ka järgmiste maakonnapidude korraldamisel. „Loodame, et peost, mis siinsamas Viimsi staadionil on toimumas 2 aasta pärast, saab alguse ka tore traditsioon“, sõnas Ild. Ta viitas ka seosele, et samal aastal tähistab Eesti vabariik 100. sünnipäeva. “Harjumaa  laulu- ja tantsupidu saab samuti olema üks meie vabariigi 100. sünnipäevale pühendatud üritustest ning loodame, et see jääb kõigile osalejatele positiivselt meelde,“ lausus Ild.

Harjumaa Omavalitsuste Liidu  asutasid 01. aprillil 1992. aastal Harju maakonna omavalitsusüksused koostöö- ja esindusorganisatsioonina ning selle tegevusse on kaasatud kõik Harju maakonna omavalitsusüksused​. Eelmine Harjumaa laulu- ja tantsupidu toimus 2013. aastal Keilas ning peol osales kokku ligi 6300 lauljat, tantsijat, orkestranti, juhendajat ja dirigenti pea kõigist Harjumaa kollektiividest. Laulupeo audirigent oli Eri Klas, kes juhatas esmakordselt maakonna ühendsümfooniaorkestrit.

Lisateave 

Liia Ringo
kommunikatsiooni- ja arendusjuht

Viimsi Vallavalitsus
Nelgi tee 1, Viimsi alevik
Viimsi vald, 74001 Harjumaa

mob +37256830167
tel + 3726028831
fax + 3726066800

liia.ringo@viimsivv.ee 
www.viimsivald.ee

Kontaktid

Harjumaa Omavalitsuste Liit

Sirge tn 2, 10618 Tallinn
Tel: 615 0352
E-post: info@hol.ee
reg nr 80195199

vaata asukohakaarti siit

http://www.hol.ee/see-ju-harju-harjumaa-turismi-logo