Juhan Särgava pälvib Harjumaa aukodaniku tiitli

Juhan Särgava pälvib Harjumaa aukodaniku tiitli
Harju maavanem Ülle Rajasalu tunnustab täna Eesti Vabariigi 94. aastapäevale pühendatud pidulikul vastuvõtul Maardu mõisas Harju maakonna aukodaniku tiitliga Juhan Särgavat. Ühtlasi tähistatakse 95 aasta möödumist Harju Maavalitsuse loomisest. Esinevad Jüri Gümnaasiumi laululapsed, Jõelähtme ansambel Annabre ning oodata on üllatusetteastet.
 
Kõrgeima maakondliku tunnustuse pälvija Juhan Särgava on AS Saidafarm asutaja ja omanik aastast 1992. Tänaseks on Saidafarm oma tootlikkuse poolest Ida-Euroopa suurim mahepõllumajandusettevõte, mis on liikmeks muu hulgas Eesti Põllumajandus-Kaubanduskojale, Eesti Kaubanduskojale, Harju Talupidajate Liidule, Eesti Biodünaamika Ühingule, Eesti Mahetootjate Liidule jne.
 
Lisaks aktiivsele tegevusele mahepõllumajanduses, toetab Särgava kohaliku külaelu arengut ning paikkondlikke kultuuriinitsiatiive ja tegevusi. 2010. aastal valiti ta Eesti Põllumeeste Keskliidu presidendiks. Laureaat on valitud Nissi Vallavolikogu liikmeks 1999. aastast kuni tänaseni. 1999–2009 oli ta Nissi Vallavolikogu esimees. Samuti kuulus Juhan Särgava Harjumaa Omavalitsuste Liidu juhatuse koosseisu aastatel2002-2009.
 
Maavanem Ülle Rajasalu sõnul on aukodaniku tiitli saaja maakonna arendaja. „Lisaks ettevõtlusele ning kultuurielu edendamisele, on Särgava andnud oma panuse ka spordielu arendamisse, kuuludes alates 2000. aastast Harjumaa Spordiliidu juhatusse. Soovime tänada ning esile tõsta nii tegusate ning tublide inimeste panust Harjumaale,“ lisas Rajasalu.
 
Aukodaniku tiitli traditsioon pärineb aastast 2009, kui anti välja esimene maakonna aukodaniku tiitli, mille pälvis selle dirigent Eri Klas, 2010. aastal Eesti Vabadusvõitluse Muuseumi asutaja ja juht Johannes Tõrs ning möödunud aastal kultuuri- ja ärimees Jaan Manitski.
 

Kontaktid

Harjumaa Omavalitsuste Liit

Sirge tn 2, 10618 Tallinn
Tel: 615 0352
E-post: info@hol.ee
reg nr 80195199

vaata asukohakaarti siit

http://www.hol.ee/see-ju-harju-harjumaa-turismi-logo