Sotsiaalnõustamise telefon Abilaegas

Alates 2007. aasta algusest on edukalt töötanud puuetega inimeste sotsiaalnõustamise telefon Abilaegas, millele on lisandunud nõustamine e-posti teel.

Abilaegas jätkab puuetega inimeste nõustamist ja nende probleemide lahendamisele kaasa aitamist ka tänavu.  Seda tehakse Mittetulundusühingu Jumalalaegas, Tallinna Linna Sotsiaal- ja Tervishoiuameti ja Harjumaa Omavalitsuste Liidu rahastamisel.

 

“Abilaeka näol on tegu eelkõige puuetega inimestele ja nende lähedastele igapäevaselt vajaliku tugiteenusega, kus antakse helistajatele praktilist nõu puude astmete ja rehabilitatsiooniga seonduvast, puude iseärasustest, erinevate toetuste taotlemisest, abivahenditest, tööhõivest, hariduse omandamisest, puuetega inimestega tegelevatest organisatsioonidest, rehabilitatsiooniasutustest ja paljust muust,“ rääkis MTÜ Jumalalaegas juhatuse liige Janar Vaik.

Abilaeka nõustaja Karin Leesmaa lisab et  „ aegajalt küsitakse  rohkem infot  töösuhetega seotud probleemide kohta -  koondamisega seonduvalt, kuid valdavalt päritakse ikka  puude raskusastme taotlemise ja vormide täitmise kohta, samuti miks  Sotsiaalkindlustusametile saadetud taotlusele ei ole veel vastatud, kuidas taotleda isikliku abivahendikaarti  jms. Leidub ka neid, kes helistavad selleks et kellegagi rääkida ja omi mõtteid jagada.“

Karin Leesmaa sõnul on selline nõustamisteenus inimestele vajalik ning seda tõestab tagasiside. Valdavalt suudab nõustamine anda ammendava lahenduse või suunata inimese õigesse kohta edasi. „Selge see et informatsiooni saamise võimalusi on viimaste aastatega juurde tulnud, leidub ka neid inimesi kes mingil põhjusel ei surfa internetis näiteks oma ea tõttu või puudub arvutisootuks. Seaduste  ja määruste keerukus- mitte mõistmine ja palju muud,“ nendib nõustaja.

 

Puuetega inimeste sotsiaalnõustamise liin Abilaegas on kujunenud arvestatavaks infoallikaks, pakkudes lahendusi küsimustele ning aidates inimestes leida enesekindlust.

Abilaeka telefonil saab oma küsimustele vastuseid iga tööpäeval kell 9:00-12:00. Abilaekale saab küsimusi esitada ööpäevaringselt e-posti teel aadressil abilaegas@laegas.ee. Elektronkirjaga saadetud küsimusele vastatakse hiljemalt järgneval tööpäeval.

 

Abilaeka telefon 60 888 60,

e-posti aadress abilaegas@laegas.ee.

 

 

Kontaktid

Harjumaa Omavalitsuste Liit

Sirge tn 2, 10618 Tallinn
Tel: 615 0352
E-post: info@hol.ee
reg nr 80195199

vaata asukohakaarti siit

http://www.hol.ee/see-ju-harju-harjumaa-turismi-logo