Tunnen kiire interneti võlu iga päev

Minu töövaldkond on meedia, digi, reklaamid ja sisuloome ning kuna ma töötan kodukontoris, siis teen sageli klientidega videovestlusi või –koosolekuid. Mäletan selgelt üht piinlikku hetke, kui pidin uue kliendiga esimest korda videokõne tegema ja tehtava töö detailidest rääkima, kuid minu internetiühendus vedas pidevalt alt. Nii ei töötanud mul korralikult ei kaamera ega mikrofon, mu pilt oli aeglasest internetiühendusest “veniv” ning tekst pidevalt viitega. Lisaks katkes ühendust korduvalt ka ära, sest internet ei olnud lihtsalt piisavalt stabiilne.

 Kahjuks juhtus seda videokõnede puhul korduvalt ja vahet polnud, kas teisel pool oli uus klient, ammune koostööpartner või kolleeg, piinlik oli iga kord. Näitas see ju minu kui teenusepakkuja ebaprofessionaalsust ning suutmatust isegi korralikku internetiühendust oma kontorisse saada. Tunne oli halb ja enesega rahulolu madal.

 Vajan kiiret lairibaühendust lisaks videokõnede tegemisele ka failide alla- ja üleslaadimiseks. Pean sageli klientide pildi- või videofaile alla laadima, et neid siis sotsiaalmeediasse postitada või nende põhjal tekste luua, ja kuna need on sageli väga mahukad, siis vajan korralikku internetti. Mobiilse internetiga laen vahel neid pilte või videoid alla tunde, kuid sama asi saaks parema ühendusega tehtud minutitega. Taaskord peegeldab internetikiirus minu kui väike-ettevõtja taset, mainet ja professionaalsust ning seetõttu paistab internetikiirus kaugemale kui esialgu võiks arvata.

 Pärast järjekordset ebaõnnestunud katset teha kliendiga veebikoosolek, otsustasin, et midagi tuleb muuta. Mõistsin, et see mugav netipulk mu sülearvuti küljes võib olla piisav väljaspool kodukontorit, aga kui tahan korralikku teenust pakkuda ja kiirelt tööd teha, siis jääb sellest ilmselgelt väheks.

 Tänaseks on probleem lahendatud. Olen üle läinud valguskaablil baseeruvale lairibaühendusele ja märkan suurt vahet. Ausõna, nüüd ei pea ma enam ootama veebilehtede avanemist, suurte failide üles- ega allalaadimist või tundma piinlikkust pidevalt katkeva videokõne pärast. Internet lihtsalt toimib. Kiirelt ja probleemivabalt. Nagu öeldakse – üks mure vähem!

Getter

Kontaktid

Harjumaa Omavalitsuste Liit

Sirge tn 2, 10618 Tallinn
Tel: 615 0352
E-post: info@hol.ee
reg nr 80195199

vaata asukohakaarti siit

http://www.hol.ee/see-ju-harju-harjumaa-turismi-logo