Turvafoorum

Olete väga oodatud Harjumaa linnade ja valdade vahelisele Naabrivalve koostööfoorumile “Turvalised kogukonnad – turvaline Eesti!“, mille korraldavad Rae ja Viimsi Naabrivalve koostöös Rae Vallavalitsuse, Maardu Linnavalitsuse, Politsei- ja Piirivalveameti ning Harjumaa Omavalitsuste Liiduga. Foorum toimub teisipäeval, 6. oktoobril 2015, kell 17.45 – 20.30 Rae Kultuurikeskuses (Aruküla tee 9, Jüri, Rae vald).

 

Turvalisus saab alguse sellest, et inimesed hoolivad endast, oma lähedastest, ümbritsevast keskkonnast, oma linnast ja vallast ning riigist.

 

Foorumi eesmärk on kodanikuühiskonna laiem kaasamine turvalisuse tagamisse. Selline koostöövorm võimaldab senisest enam kaasata nii Harjumaa linnade ja valdade naabrivalve sektoriliikmeid kui ka kõiki teisi turvalist kogukonda väärtustavate elanikke koostöövõrgustikku, aitab tõsta inimeste vastutust turvalisuse tagamisel ning tugevdab kodanikuühiskonda tervikuna. Kogukonnapõhine turvalisuse mudel seisneb suuresti selles, et igaüks mõistab oma rolli ja kohta turvalisuse tagamisel ning on valmis sellesse panustama. Tänu sellele toimib ka tõhus ennetustöö.

 

Selleks, et nii Harjumaal kui ka terves Eestis oleks jätkuvalt turvaline ja et saada tagasisidet elanike probleemidest ning arvamustest, on foorumile kutsutud siseminister Hanno Pevkur, sotsiaalkaitseminister Margus Tsahkna, Eesti Vabaerakonna esimees Andres Herkel, Rae vallavanem Mart Võrklaev, Viimsi vallavanem Alvar Ild, Saue vallavanem Andres Laisk, Saue linnapea Tõnu Urva, Maardu abilinnapea Vladimir Arhipov, Ida-Harju politseijaoskonna juht Valter Pärn, Harjumaa Omavalitsuste Liidu esimees ja Harku vallavanem Kaupo Rätsepp, Lihula vallavanem Varje Ojala-Toos, Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse juhataja Demis Voss, Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskuse MTÜde konsultant Külli Vollmer, Siseministeeriumi korrakaitse- ja migratsioonipoliitika asekantsler Raivo Küüt, Siseministeeriumi korrakaitse- ja kriminaalpoliitika osakonna nõunik Eimar Veldre, Rae Vallavalitsus, Rae Vallavolikogu liikmed jt. kohalike omavalitsuste ning korrakaitsestruktuuride esindajad, Riigikogu liikmed.

 

Kuna praeguses sisejulgeoleku olukorras on turvalisuse sõnum ja teavitustöö väga olulised, siis on lisaks ettekannetele planeeritud ka paneeldiskussioon, mille käigus inimesed saaksid vahetult suhelda poliitikutega, kohalike omavalitsuste, korrakaitse ja teiste ametkondade esindajatega.

 

Ootame Teid tänuga kaasa mõtlema ja rääkima Harjumaa ja Eestimaa turvalisuse teemal Vaata täpsemat kava SIIT!

 

Kontakt:

Veronika Isberg

Kitse-Kopra naabrivalve sektori vanem

veronika.isberg@gmail.com

Tel. 53421415

 

Inga Kuus

Viimsi Naabrivalve sektorite koordinaator

Viimsi.Naabrivalve@gmail.com 

Tel. 58587823

 

Kontaktid

Harjumaa Omavalitsuste
Liidu büroo asub:

Sirge tn 2, 10618 Tallinn
Tel: 615 0352
Faks: 615 0351
E-post: info@hol.ee
reg nr 80195199
km reg nr EE101356705

vaata asukohakaarti siit

https://digimaa.ee/
http://www.hol.ee/see-ju-harju-harjumaa-turismi-logo