Selle aasta teatripreemia saab Toivo Unt

Selle aasta teatripreemia saab Toivo Unt

Harjumaa Omavalitsuste Liit annab 1. aprillil üle Harjumaa 2022. aasta teatripreemia, 1500 eurot, Rahvusooperi Estonia orkestrandile Toivo Unt´ile.

Toivo Unt on Estonia kontrabassimängija 1969. aastast. Tema loomingulisus, lahendusi leidev vaim, improvisatsioonisuutlikkus ja süvenemisvõime on rahvusooperi sümfooniaorkestris tõeliseks pärliks.

Lisaks orkestris töötamisele on laureaat olnud nelja jazzballeti idee autor ja eestvedaja („In The Mood“, „Stillpoint“, „Black and White“, „Night and Day“).  Aastatel 2005 ja 2006 korraldas ta Estonias sarja „Ooperijazz“. Toivo Unt õpetab juba pikka aega  Georg Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis jazzkontrabassi- ja ansambliklassi ning ka Eesti muusikaajalugu. Selleaastase teatripreemia saaja on 2000. aastast festivali „Nõmme jazz“ ning noorte džässmuusikute konkursi algataja ja kunstiline juht ning aastast 2004 ka Sillamäe festivali „JazzTime“ kunstiline juht. Samuti on Toivo Unt Saue Muusikakooli rütmimuusikaosakonna juhataja ja pedagoog. 

Harju maakonnal on 1995. aastast olnud traditsioon tunnustada teatripäeva puhul ühte Rahvusooperi Estonia silmapaistvat töötajat. Sel aastal anname üle 28. teatripreemia. Esimese preemia pälvis Helgi Sallo. Aastal 2018 anti välja koguni kolm eripreemiat – preemia said etenduses „Karlsson Katuselt“ mänginud koerad Tessa, Dante ja Dufte.

 

 

Kontaktid

Harjumaa Omavalitsuste Liit

Sirge tn 2, 10618 Tallinn
Tel: 615 0352
E-post: info@hol.ee
reg nr 80195199

vaata asukohakaarti siit

https://visitharju.ee/
https://www.facebook.com/Visitharju