Avaliku Halduse Arengukeskus OÜ koostöös Harjumaa Alushariduse Juhtide Ühenduse ja Harjumaa Omavalitsuste Liiduga viib 2024/2025 õppeaastal läbi Harjumaa alusharidusasutuste õpetajate ning juhtide täiendusõpet. Programm on rahastatud Haridus- ja Teadusministeeriumi poolt ning on osalejatele tasuta.
See koolituskava on hoolikalt koostatud, tuginedes juhtide ja õpetajate seas läbi viidud põhjalikule koolitusvajaduse uuringule. Kavandamise käigus on arvestatud osalejate tagasisidet ja ettepanekuid, et tagada koolituse asjakohasus ja praktiline väärtus. Lasteasutused on näidanud ise üles initsiatiivi, osaledes aktiivselt nii koolitusvajaduste kaardistamisel kui ka programmi arendamisel. See initsiatiiv on olnud võtmetähtsusega, et luua koolitus, mis vastab täpselt haridusasutuste ja töötajate praegustele vajadustele ning toetab nende professionaalset arengut.
Sügispoolaastal on kavas üheksa koolitust, millest mitmed on viiakse läbi ka kohtadel, nt Aruheina Lasteaias, Laagri Lasteaias, Muuga Lasteaias. Koolitustele registreerimine on lõppenud.
Koolituse eesmärk: läbi muusika, mängulise häälikute-ja häälemängude süsteemi (Anne-Liis Poll „Häälemängud“) arendada kõne-ja keele arengut ning loovat ja vaba häälelist eneseväljendust.
Ajakava
09.45 – 10.00 Saabumiskohv
10.00 – 11.30 Koolitus
11.30 – 11.45 Kohvipaus
11.45 – 13.15 Koolitus
13.15 – 13.45 Lõuna
13.45 – 15.15 Koolitus
Koolituse sisu: õpitakse, kuidas arendada läbi muusika ja mängulisuse laste kõne-ja keele arengut, rütmi- ja kuulmistaju, julgustatakse õpetajat häälega kaasa mängima, arendatakse õppija kehatunnetust, peenmotoorikat, koordinatsiooni, laulmist ning lisaks tuntakse rõõmu muusikast!
Päev on praktiline ja sisaldab palju mänge, liisusalme ja muusikategevusi, mida kohe koos lastega teha saab. Koolituse juurde kuulub ka materjal, kus on kirjas koolitusel õpetatud mängud, salmid ja materjalid.
Koolitaja: Karolin Saariste on muusik, koolitaja ja ettevõtja. Ta on lõpetanud Eesti muusika-ja teatriakadeemia kaasaegse hääleimprovisatsiooni magistrantuuri, on välja andnud debüütalbumi „Südamekutse“ (2022) ja EP „Vari (2023). Ta on juhendanud hääleimprovisatsiooni kursust BFM-i bakalaureuseõppes, Viljandi Pärimusmuusika Keskuses, Baltic Sea Philharmonic orkestri loomelaagris, teinud koostööd koolitus- ja nõustamiskeskus Hoolinguga, erinevates loome-ja keelekümbluslaagrites, koolides ja lasteaedades. Ta on töötanud ka beebide- ja väikelaste, lasteaia-ja kooli muusikatundide õpetajana. Hetkel töötab Karolin aktiivselt muusikuna, koolitajana, ettevõtjana ning Kolme Kandi Rahvamaja juhatajana Raplamaal.