Harjumaa Aasta Õpetaja nominendid 2021 on valitud

Haridus- ja Teadusministeeriumil on au tunnustada aasta õpetaja galal “Eestimaa õpib ja tänab" haridustöötajaid ja hariduse toetajaid, kelle viimase kolme aasta või elutöö on teistele eeskujuks. Tunnustatavad panustavad märkimisväärsel moel õppurite arengu toetamisse, koostöösse ning uueneva õpikäsituse elluviimisesse õppeasutustes.

19. aprilliks esitati tunnustamiseks HTM-i kodulehe kaudu 1552 taotlust erinevates kategooriates. Maikuu jooksul kogunesid maakondlikud komisjonid, et oma nominendid valida vabariiklikule komisjonile esitamiseks. Harjumaa Omavalitsuste Liidu (HOL) haridus- ja kultuurikomisjon on oma valiku teinud ja komisjoni esimees Helle Lootsmann tõdes, et komisjoni töö kujunes üksmeeles ja suuri vaidlusi polnud. Kogu tööprotsess oli rõõmupakkuv ja motiveeriv.

Õpetajaid tunnustatakse maakonnas kokku üheksas kategoorias ja lisaks on veel hariduse sõbra kategooria. Harjumaal esitati kokku 126 kandidaati. Augustis koguneb riiklik komisjon, mis selgitab välja kõikide kategooriate laureaadid vabariigis.

Harjumaa nominendid aastal 2021 on:

• aasta lasteaiaõpetaja (29 kandidaati) – Annika Aas Vaida Lasteaed Pillerpall, Jaanika Kutser Nõlvaku lasteaed;

• aasta klassiõpetaja (27 kandidaati) – Silja Risti Maardu Gümnaasium, Sirje Hanikat Kose Gümnaasium;

• aasta klassijuhataja (7 kandidaati) – Kristel Suurorg Püünsi Kool, Sirle Reinholm Jüri Gümnaasium;

• aasta põhikooli aineõpetaja (15 kandidaati) – Alar Pikkorainen Kiili Gümnaasium, Cristina Kaska Aruküla Põhikool;

• aasta gümnaasiumiõpetaja (5 kandidaati) – Kristiine Kurema Viimsi Gümnaasium, Moonika Oll Kose Gümnaasium;

• aasta õppeasutuse juht (12 kandidaati) – Luule Niinesalu Peetri Lasteaed-Põhikool, Merle Toompark Assaku Lasteaia filiaal Aruheina Lasteaed;

• aasta huvialaõpetaja (6 kandidaati) – Agne Kurrikoff-Herman Huvikooli Collegium Eruditionis, Viimsi Kool, Harry Illak Harjumaa Noorte Puhkpilliorkester, Saue Puhkpilliorkester;

• aasta tugispetsialist (8 kandidaati) – Anni Ly Karileet Püünsi Kool, Katrin Liiv Kose Gümnaasium;

• aasta hariduse sõber (5 kandidaat) – Erik Sandla Harku valla vallavanem, Madis Sarik Rae vallavanem;

• aasta haridustegu (6 kandidaati) – Tabasalu Ühisgümnaasiumi Meriküla õppehoone, Rae valla õpetajate mentorlussüsteemi väljaarendamine.

Aasta Õpetaja gala sai alguse 2009. aastal, kui tunnustusstatuudid töötati välja töörühma poolt, kus olid esindatud Eesti Alushariduse Juhtide Ühendus, Eesti Koolijuhtide Ühendus, Eesti Lastevanemate Liit, Eesti Linnade Liit, Eesti Maaomavalitsuste Liit, Hariduskorralduse Nõukoda, Haridus- ja Teadusministeerium ning Riiklik Eksami- ja Kvalifikatsioonikeskus. Lisaks sellele on Haridus- ja Teadusministeerium koostöös Eesti Haridustöötajate Liiduga pikki aastaid korraldanud maakondlikku ja üleriigilist õpetajate tunnustusüritust „Aasta õpetaja“.

Aasta Õpetaja gala 2021 „Eestimaa õpib ja tänab“ toimub sel aastal 2. oktoobril Ugala teatris. Tunnustusürituse eestvedajateks on Haridus- ja Teadusministeerium ning Eesti Haridustöötajate Liit. Sündmusest teeb otseülekande Eesti Televisioon.

Maria Mägar

HOL haridusnõunik

Kontaktid

Harjumaa Omavalitsuste Liit

Sirge tn 2, 10618 Tallinn
Tel: 615 0352
E-post: info@hol.ee
reg nr 80195199

vaata asukohakaarti siit

http://www.hol.ee/see-ju-harju-harjumaa-turismi-logo
https://www.facebook.com/Harjumaa-Omavalitsuste-Liit-804690016376103/