Harjumaa ekspertgrupp tunnustas 2020. aastal maakonnas enim silma paistnud kultuuri- ja sporditegelasi

Juta Helilaid (foto: Peeter Hütt)

Harjumaa ekspertgrupp tunnustas 2020. aastal maakonnas enim silma paistnud kultuuri- ja sporditegelasi.

Preemia „Kultuuripärl 2020“

Preemiaga tunnustatakse kõrgvormis kunstide-, rahvakultuuri valdkonnas tegutsevate inimeste tööd ning innustatakse erialast pühendumist.

Harjumaa Kultuuripärli tiitli sai Ulvi Rand, Veljo Tormise eluloo, tegevuse ja loominguga seotud pärandi hoidmise ja tutvustamise eest.

Ulvi Rand on Veljo Tormise Kultuuriseltsi juhatuse liige ja tegevjuht. Seltsi tegevus on suunatud pärimuskultuuri säilitamisele ajaloolise Kuusalu kihelkonna territooriumil, aga ka kõigile tegevustele mujal, mis sellele kaasa aitavad. Kohusetundliku ja võimeka eestvedajana on Ulvi Rand Kuusalus korraldanud unikaalseid sündmusi ja kutsunud ellu uusi algatusi. Igapäevases tegevjuhitöös tegeleb Ulvi Rand rahvakultuurikollektiivide koordineerimisega, maja haldamise ja valdkonna arendamisega. 2020. aastal toimus Veljo Tormise 90. sünniaastapäeva tähistamine tema sünnikodus Kõrveaial, mis läks ajalukku täiesti erilisena, sest samal päeval avati Tormise Virtuaalkeskus. Ulvi Rand on seotud ka Veljo Tormise Virtuaalkeskusega, mis tegeleb helilooja loomepärandi kättesaadavuse, säilitamise, levimise ning selle rahvusvahelise tuntuse edendamisega.

Elutööpreemia

Preemiaga tunnustatakse pikaajalise loomingulise tegevuse ja valdkonna arengusse panustamise eest.

Harjumaa ekspertgrupi elutööpreemia rahvakultuuri järjepideva hoidmise ja edasikandmise eest pälvis viiulipedagoog ja rahvamuusikategelane Juta Helilaid.

Juta Helilaid on töötanud viiuli, ansambli ja muusikaajaloo õpetajana ja koos abikaasaga asutanud Kosele Muusikakooli. Aastakümneid on ta mänginud Vabariiklikus Rahvamuusikaorkestrijuhtide Orkestris, laulnud erinevates koorides, korraldanud rahvaliku viiulimängu kursusi ja „Baltica“ Maapäevi. Juta Helilaid on olnud Harjumaa laulupidudel rahvamuusikaorkestrite üldjuht ja üldlaulupidude raames toimuva Pillipeo viiulikooride liigijuht.

(Pildil Juta Helilaid – Padise kloostris festivalil "Baltica Maapäev", fotograaf Peeter Hütt)

Harjumaa spordipreemia „Meie teejuht, meie õpetaja“ pälvis Jüri Voodla Kõrvemaa liikumishetkede lavastamise eest
Jüri Voodla on Kõrvemaa terviseradade ja Presidendi matkaraja taastaja ja hooldaja. Jüri Voodla on ka Eesti esimese maastikurattamaratoni korraldaja ning Tallinna Suusa- ja Rattamaratoni pikaajaline peakorraldaja. Jüri on ka Anija valla aukodanik ning teda on autasustatud Valgetähe V klassi teenetemärgiga.

Lisaks Kultuuripärli preemia, elutööpreemia ja spordipreemiale antakse välja ka 14 aastapreemia laureaati.

Uudis Kultuurkapitali kodulehel: https://www.kulka.ee/uudised/harjumaa-ekspertgrupp-tunnustas-maakonna-parimaid-kultuuri-ja-sporditegelasi-1

Täpsem info:

Ruth Jürisalu
Harjumaa ekspertgrupp kontaktisik
ruth.jyrisalu@kulka.ee
telefon: 615 0356; 508 7808

Viktoria Toompere
kommunikatsioonijuht

Eesti Kultuurkapital
Suur-Karja 23
10148 Tallinn
viktoria.toompere@kulka.ee
6 999 155
506 8173

Ulvi Rand (foto: Margit Lõhelaid)

Kontaktid

Harjumaa Omavalitsuste Liit

Sirge tn 2, 10618 Tallinn
Tel: 615 0352
E-post: info@hol.ee
reg nr 80195199

vaata asukohakaarti siit

http://www.hol.ee/see-ju-harju-harjumaa-turismi-logo
https://www.facebook.com/Harjumaa-Omavalitsuste-Liit-804690016376103/