Selgusid Tervisetegija 2020 ja Tervisetegu 2020 laureaadid

2020. aastal esitati Harjumaa Aasta Tegijate tunnustuskonkursile 15 tervisetegijat ja 16 tervisetegu.

Harjumaa tervisenõukogu poolt tunnistati:

Tervisetegijaks 2020 Lääne-Harju vallas tegutsev aktiivne tervisedenduse ja tervisespordi entusiast Madis Vaikmaa, kes on loonud Lääne-Harju vallas olulisi tervisespordi harrastamise tingimusi, olles üheltpoolt nii eestvedajaks, parimate lahenduste otsijaks kui ka sageli käe külgepanijaks. Laureaat on tervisespordi juurde toonud palju uusi harrastajaid ja loonud soodsa pinnase kohalike elanike terviseteadlikkuse tõusuks.

Tervisetegu 2020 tiitli pälvis Prangli saarele loodud Kiirabipunkt, mis loob nii kohalikele elanikele kui turistidele senisest oluliselt suurema turvatunde saarel viibimise ajal. Välja on koolitatud viis kohalikku esmase abi andjat, kellele on aprillist alates lahendamiseks olnud juba 40 erinäolist väljakutset (sh mitu elutähtsat). Kiirabipunkt aitab oluliselt kokku hoida seniseid meedikute ja varustuse saatmise kulusid mandrilt saarele, tagades kiire abi andmise võimaluse kohapeal. Saare külastajatele ja elanikele on tegemist väga olulise toega nii koroonaperioodil kui tavatingimustes.

Harjumaa Aasta Tegija tunnustussündmus toimub 26. novembril Anija mõisas. Lähtuvalt tänasest riiklikust COVID olukorrast, toimub tunnustussündmus vaid Aasta Tegija laureaatidele. Nii saavad korraldajad tagada piisava eraldatuse ja järgida Vabariigi Valitsuse poolt kehtestatud nõudeid. Kõik esitatud nominendid saavad tänatud eraldiseisvalt.

Tunnustusüritusele osalema palutud laureaatidel ja külalistel palume mitte osaleda, kui tunnete ennast haigena või olete viimase 14 päeva jooksul tundnud ennast halvasti või viibinud lähikontaktis COVID-19 positiivse inimesega.

Harjumaa Aasta tegijaid on tunnustatud aastast 2003, erinevates kategooriates on kokku välja antud 116 tunnustust. Konkursi läbiviimist toetavad Euroopa Regionaalarengu Fond ja Kodanikuühiskonna Sihtkapital. Täpsem info: https://www.heak.ee/harjumaa-aasta-tegija/

Lisainfo:
Külli Vollmer
konkursi eestvedaja
Harju Ettevõtlus- ja Arenduskeskus
+372 5114027
kylli@heak.ee

Kerli Vilk
Harjumaa tervisenõukogu esimees
53301747
kerli@hol.ee

Kontaktid

Harjumaa Omavalitsuste Liit

Sirge tn 2, 10618 Tallinn
Tel: 615 0352
E-post: info@hol.ee
reg nr 80195199

vaata asukohakaarti siit

http://www.hol.ee/see-ju-harju-harjumaa-turismi-logo
https://www.facebook.com/Harjumaa-Omavalitsuste-Liit-804690016376103/