BATS

INTERREG Läänemere Programmi projekt BATS

EL Interreg Läänemere Programmi projekti BATS eesmärk on edendada tõhusat aastaringset aktiivset liikuvust.

Aktiivne liikuvus on peamiselt jalgsi liikumine ja jalgrattasõit. Aktiivne liikumine on kättesaadav, keskkonnasõbralik ja tervist edendav liikumisviis. Siiski on väheneb jalgsi ja jalgrattaga liikuvate inimeste osakaal järsult, eriti aasta pimedamal ja külmemal ajal.

Selleks, et jalgrattasõit ja kõndimine oleks aastaringselt kasutatav võimalus, peab see olema atraktiivne igal aastaajal. BATS projekt tegeleb paljude erinevate algatustega, nagu jalgrattasõiduüritused, töö teede talvise hoolduse ja kommunikatsiooniga, tänavavalgustusega, foorilahendustega, tänavate rekonstrueerimisprojektidega. Kõige juures on oluline koostöö erinevate sidusrühmadega, nagu töökohad ja koolid.

Aastaringse aktiivse liikuvuse suurendamiseks peab olema sobiv taristu ning on oluline, et kohalikud elanikud tajuvad seda atraktiivse ja turvalise võimalusena. Ametiasutuste ülesanne on pöörata erilist tähelepanu linnakujundusele, liikuvuse planeerimisele ja teede hooldusele, et suurendada aktiivset liikuvust aastaringselt.

Uue ELi Interregi rahastatud projekti BATS (Baltic Sea region- Active MobiliTy Solutions- in darkness and all weather conditions) abil soovib Harjumaa Omavalitsuste Liit koostöös Kiili Vallaga edendada aktiivset kooliteed Kiilis. Kokku katsetatakse lahendusi 7 Läänemere/BSRi riigis ning kogemusi vahetatakse naaberlinnade ja -piirkondadega. Osalevates omavalitsustes katsetatavate konkreetsete lahenduste kogemuste põhjal töötavad partnerid välja soovituste ja vahendite paketi, mis aitab liikuvuse planeerijatel parandada infrastruktuuri ja liiklussüsteeme, et kodanikel oleks lihtsam valida jalgrattaga sõitmist ja kõndimist aastaringselt. Lisaks koostatakse projekti tulemusena kodanike kaasamise juhend, mis aitab liikuvuse planeerijatel kaasata kodanikke aastaringsesse jalgrattasõitu ja jalgrattasõitu.

Projekti koduleht

Rahastamisprogramm: EU Interreg BSR - Läänemere piirkond: Interreg Baltic Sea Region - Interreg Läänemere piirkond.

Rahastamisperiood: 36 kuud

Rahastamise maht: 3 520 368,54 eurot.

Osalevad linnad, riigid ja institutsioonid:

•            Hamburg- Altona

•            Umea, Rootsi

•            Lathi, Soome

•            Gdynia, Poola

•            Kalundborg, Taani

•            Kleipeda, Leedu

•            Harjumaa Omavalitsuste Liit, Eesti

 

Osalevad ülikoolid:

•            Aalto Ülikool, Soome

•            TalTechi Ülikool, Eesti

•            Gdanski Ülikool, Poola

Kontaktid

Harjumaa Omavalitsuste Liit

Sirge tn 2, 10618 Tallinn
Tel: 615 0352
E-post: info@hol.ee
reg nr 80195199

vaata asukohakaarti siit

https://visitharju.ee/
https://www.facebook.com/Visitharju